Výroba spárovky - buk, dub, smrk, borovice. Prodej palivového dřeva a dřevěných briket s vysokou výhřevností.

Články


Tipy pro truhláře

  1. Nabízejte výrobky z masivu. U dřevotřísky klesá marže, u masivu očekáva zákazník vyšší cenu.
  2. Udělejte si kolekci vlastních masivních výrobků a nabízejte je. Masivní postel nebo stůl jsou zajímavé pro každého. Nechávejte zákazníkům malý prospekt nebo CD.
  3. Nejlépe prodáte zákazníkovi,který od vás nakupuje. Pokud například montujete schody, nabídněte montáž dveří nebo dodávku nábytku. Argumentujte barevným sladěním.
  4. Informujte zákazníka o nebezpečném formaldehydu, který se uvoľňuje z dřevotřísky. Ložnice a dětské pokoje by měly být z dřeva, jinak se zvyšuje riziko alergií a astmy.
  5. Vysvětlujte, že masivní nábytek není dražší než dřevotříska, protože má mnohem delší životnost.
  6. Navíc je dřevotříska v kategorii "nebezpečný odpad " a je problém s likvidaci (nesmí sa pálit).
  7. Buďte rychlí a používejte kvalitní materiál. Vaši zákazníci oceňují rychlé dodací lhůty a minimum reklamací.


Můžete se spolehnout na dodávky spárovky s perfektní kvalitou - naše firma jako jediná na trhu drží kompletní sortiment spárovek skladem a je schopná poskytovat perfektní služby.

Doplňte si svůj sortiment o masivní nábytek TELLUS v provedení buk-cink a dub-cink bez povrchové úpravy. Nábytek je demontovaný s kompletním kováním. Skřiňové díly se vyrábí na CNC. Pro truhláře dodávame za velkoobchodné ceny.

Co je třeba vědět o palivu

Názorů na palivo a vytápění je asi tolik, kolik je lidí na zemi. Je jisté, že jako palivo se používalo dřevo už v prehistorických dobách, hned jak člověk dokázal založit oheň. Dodnes se toho mnoho nezměnilo, stále ho používáme jako hlavní zdroj tepla pro naše domovy, na vaření a grilování.

V dnešní době významu dřeva jako paliva výrazně nahrávají ceny plynu, ropy a elektrické energie. Ve všeobecnosti platí jednoduchá matematika. Topení dřevem stojí polovinu ve srovnání s plynem nebo elektrikou. Samozřejmě nyní vystoupí velká skupina oponentů s argumenty jako je velká vstupní investice, pracnost, nepohodlí a kopec dalších fiktivních nevýhod topení dřevem. Nezapomeňme, že se píše rok 2011 a technologie tak jako v ostatních oblastech života postoupily dopředu.

Dřevo - jakým dřevem topit?

Na to, aby dřevo dobře hořelo a odevzdalo co nejvíc energie kterou získalo ze slunce, musí být dobře vysušené, jeho vlhkost by neměla přesahovat 20%. Je nám asi všem jasné, že voda nehoří. Čím má dřevo větší vlhkost, tím více energie se spotřebuje na odpaření vody a tím méně energie se využije. Vlhkost dřeva má tedy největší vliv na na spotřebu paliva. Kromě toho nám nekvalitně vysušené dřevo devastuje kotel, krb, pec, komín a v neposlední řadě i životní prostředí.

Suché dřevo – nenechte se podvést

Většina dodavatelů nabízí čerstvé, mokré dřevo - absolutně nevhodné na topení. Takové dřevo obsahuje vždy nad 50% vody!! Použitelnou vlhkost dosáhne dřevo až po dvou letech přirozeného vysychání na vzduchu. Tento čas se může zkrátit nebo prodloužit podle období těžby stromu, způsobu pořezání a podle uskladnění dřeva. V žádném případě nevyschne čerstvé dřevo za rok. Pouze obschne z vnější strany a voda zůstane uzavřená uvnitř buněk dřeva. Aby dřevo co nejdříve vyschlo, musí se často zopakovat cyklus zmoknutí a uschnutí. I když to nezní logicky, je to tak. Zmoknuté dřevo otevře kapiláry a umožní tak buňkové vodě uniknout ven. Tento princip se využívá i při umělém sušení dřeva v automatických sušárnách.

Pokud vám tedy někdo tvrdí, že vám doma při krbu dřevo za pár týdnů krásně vyschne, tak vám lže nebo neví co říká. Nenechte se zavádět!

+421 905 711 724

Víc kontaktů »

MADERO, s.r.o. Továrenská 7, 91904 Smolenice

MADERO © 2018